O filmu

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Nový dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka obrací predátorské taktiky proti jejich strůjcům.

Synopse

V SÍTI V SÍTI: Za školou

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let.

Ve věrných kopiích dětských pokojíků, postavených ve filmovém ateliéru, chatují a skypují s muži všech věkových kategorií, kteří je na netu vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex prostřednictvím videohovoru, posílá fotografie svých přirození, odkazy na porno nebo se dívky dokonce pokouší vydírat.

Dokumentární film vypráví strhující drama těchto tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Predátorské taktiky se tak obracejí proti svým strůjcům a z lovců se stávají lovení.

Speciální verze filmu V SÍTI vhodná pro diváky už od 12 let, a to i bez doprovodu rodičů nebo jiné dospělé osoby. Tři dospělé herečky, které vypadají na 12 let, se připojí na sociální sítě, aby v přímém přenosu zažily, co se děje v online světě.

V kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří si je na netu našli a napsali jim. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru nebo posílá erotické fotografie a videa. Herečky dokonce zažívají vyhrožování a vydírání.

Nejsilnější momenty z oficiální celovečerní verze filmu jsou doplněny o praktické rady, návody a komentáře hereček, které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly.

Více

Natáčení probíhalo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky a právníka. Film vzniká ve filmové produkci Hypermarket Film s koprodukcí České televize, Rozhlasu a televízie Slovenska, Petera Kerekese, Helium Filmu za finanční podpory Státního fondu kinematografie a Audiovizuálného fondu. Generálním partnerem filmu je sdružení CZ.NIC, správce domény CZ.

Generální partner filmu
Šipka vpravo

O nás

Herečky
Sabina Dlouhá
Anežka Pithartová
Tereza Těžká
Scénář a režie Vít Klusák Barbora Chalupová
Tým v síti
Sabina
Anežka
Tereza
Kamera Adam Kruliš
Střih Vít Klusák
Hudba Pjoni
Zvuk Adam Bláha
Kreativní producenti Jiřina Budíková a Petr Kubica
Výkonná producentka Pavla Klimešová
Vedoucí produkce Anna Poláčková
Výtvarník digitálních masek Juraj Demovič - Plaftik
Masky Barbora Potužníková
Filmový architekt Jan Vlček
Osvětová kampaň Adam Hříbal
Odborný poradce Kamil Kopecký
Vít Klusák
Barbora Chalupová
Šimon Štefanides
ombudsman@hypermarketfilm.cz